klimatyzacja poddasze

Klimatyzacja na poddaszu

Poddasze jest doskonałym miejscem do zainstalowania systemu klimatyzacji. Poddasze to przestrzeń, która zwykle nie jest wykorzystywana do celów mieszkalnych, więc warto zaopatrzyć się w dobry przepływ powietrza oraz schłodzenia tego szybko nagrzewającego się wnętrza. Klimatyzacja na poddaszu to świetny sposób na zapewnienie chłodu w domu w miesiącach letnich. Klimatyzator na poddaszu, pomoże nam w utrzymaniu chłodu i komfortu w domu. Niestety poddasze jest miejscem, które jest o wiele trudniejsze do schłodzenia, niż reszta wnętrz, przez jego zbyt szybkie nagrzewanie się latem. Z tego względu niezwykle istotne jest odpowiednie dobranie właściwego rozwiązania, które ułatwi nam schłodzenie tego pomieszczenia.

Jak wybrać odpowiednią klimatyzację na poddaszu?

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest zmierzenie długości i szerokości poddasza. Pomoże to określić, jak dużą moc powinien mieć klimatyzator. Należy także zmierzyć wysokość sufitu, co pozwoli zorientować się, jak wysoko od ziemi powinien znajdować się klimatyzator. Klimatyzatory montowane na poddaszu muszą posiadać wysoką wydajność oraz skuteczność, żeby były w stanie schłodzić nawet takie wnętrze, do których wpada duża ilość słońca. Każde 10 m² powierzchni przypada na moc 1 kW, jednak w przypadku poddasza warto zwiększyć te liczby. Najważniejsze czynniki przy doborze klimatyzacji na poddaszu to:

  • moc chłodnicza, z jaką nasze mieszkanie będzie chłodzone,
  • duży przepływ powietrza, który pozwoli szybciej schłodzić wnętrze,
  • zakres temperatury większość dostępnych na rynku działa w zakresie od 16 do 30°C,
  • producent urządzenia, warto skupić się, aby sprzęt, jaki posiadamy był dobrej jakości.

Warto pamiętać o odpowiednim serwisowaniu takich klimatyzatorów, serwis klimatyzacji Wrocław w szybki sposób zajmie się twoim klimatyzatorem i pozbędzie się wszelkich usterek.

Montaż klimatyzatora na poddaszu

Przy zamontowaniu klimatyzatora na poddaszu podstawowym warunkiem jest odpowiednia wentylacja mechaniczna pomieszczenia. Wentylacja grawitacyjna może nie sprawdzić się w takich wnętrzach ze względu na znacznie wyższą temperaturę, niż na zewnątrz obiektu. Często wykorzystywany jest klimatyzator przenośny. Instalacja klimatyzatora na poddaszu to bardzo prosty proces. Należy jednak pamiętać o dodatkowym rozwiązaniu, jakim jest odprowadzenie skroplin, jest to wyprowadzanie skraplającej się wody na zewnątrz przez umieszczenie w nim specjalnej rurki. Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest upewnienie się, że poddasze ma wystarczającą wentylację. Można to osiągnąć, instalując otwory wentylacyjne w dachu lub instalując wentylator. Następnie należy zainstalować klimatyzator na stabilnej powierzchni i podłączyć go do gniazdka elektrycznego. Na koniec należy włączyć klimatyzator i ustawić go na żądaną temperaturę. Warto jednak nie robić tego na własną rękę i zdać się na pomoc specjalistów, którzy w profesjonalny i odpowiedni sposób zajmą się montażem naszego urządzenia. Najlepiej będzie zwrócić się do profesjonalistów, takich jak montaż klimatyzacji Wrocław, który dobrze wykonuje swoje usługi.

5/5 - (1 vote)