Rekuperacja we Wrocławiu

Tradycyjna wentylacja grawitacyjna nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem w nowoczesnych, energooszczędnych budynkach – jeśli bowiem nie zadbamy o to, aby powietrze mogło napływać z zewnątrz, nie sprawdzi się ona pod kątem prawidłowej wymiany powietrza zużytego na świeże. Co więcej, wentylacja grawitacyjna ma wiele mankamentów, na przykład często przyczynia się do gromadzenia wilgoci w pomieszczeniach oraz do wychładzania budynków. Na szczęście istnieje system, który sprawdzi się w nowszych budynkach i zapewni im prawidłową wentylację – jest to rekuperacja.

Rekuperacja w mieście Wrocław – czym jest rekuperacja?

Rekuperacja to inaczej stała wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła – polega na filtrowaniu powietrza z zewnątrz i wymianie go na świeże powietrze wewnątrz budynku. Efektem tego procesu ma być oczyszczenie powietrza oraz podniesienie jego jakości, a także odzyskiwanie części zgromadzonego w ten sposób ciepła. Rekuperację umożliwia specjalne urządzenie, czyli tak zwany rekuperator – jest on niezbędny dla przebiegu całego procesu. Jego głównym zadaniem jest kontrola dwóch strumieni powietrza – czystego i zimnego, które napływa do budynku z zewnątrz oraz ciepłego, wilgotnego i zużytego, które wysysane jest z wewnątrz. Rekuperator, czyli wymiennik ciepła, sprawia, że oba strumienie mogą spotkać się wewnątrz urządzenia, jednocześnie pozostając odrębnymi i nie mieszając się – dzięki temu powietrze brudne, zużyte, ale ciepłe, przechodząc przez swój kanalik, pozostawia po sobie ciepło, które jest następnie przejmowane przez kanalik z zimnym, czystym powietrzem. Nasza firma zajmuje się montażem rekuperacji we Wrocławiu.

Montaż rekuperacji Wrocław – korzyści

Proces ten pozwala na ogrzanie powietrza oraz precyzyjne oczyszczenie go. Najważniejszy jest jednak fakt, że dzięki rekuperacji możemy zaoszczędzić energię aż o 30% i uzyskać w pomieszczeniu pożądaną temperaturę, wykorzystując do tego ciepło, za które i tak już zapłaciliśmy. Dodatkowo, filtrowanie powietrza, którego nie jesteśmy w stanie uzyskać poprzez wentylację grawitacyjną, jest szczególnie istotne, jeśli budynek, który chcemy wentylować, znajduje się w miejscu, w którym występuje w powietrzu wiele zanieczyszczeń, dymu, smogu i alergenów. Podczas całego procesu nie wymaga się otwierania okien, a nawet zaleca się ich zamykanie, aby straty ciepła były jak najmniejsze. Nasza firma Klima 24h oferuje profesjonalny montaż rekuperacji we Wrocławiu po to, aby zapewnić Państwu najbardziej optymalne z rozwiązań w zakresie prawidłowego ogrzewania i oczyszczania powietrza. Nasze usługi obejmują rekuperację na terenie Wrocławia i okolic. Nasz wykwalifikowany personel zapewni fachowy montaż rekuperatora, a Państwo będą mogli cieszyć się energooszczędnym rozwiązaniem, które nie tylko pozytywnie wpływa na zdrowie całej rodziny, ale także przyczynia się do ochrony środowiska.

KONTAKT
Rate this page