Wentylacje we Wrocławiu

Nasza firma zajmuje się szerokorozumianą wentylacją we Wrocławiu i okolicach. Oferujemy montaż wentylacji oraz jej serwisowanie. Zapewniamy też dobór idealnych rozwiązań w zakresie przewietrzania dobieranych do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz warunków konstrukcyjnych budynków.

Rola prawidłowego obiegu powietrza

Prawidłowe przewietrzanie pomieszczeń jest często niedoceniane i traktowane jako przymus budowlany, powodujący zbędne straty ciepła w budownictwie mieszkalnym. Prawda jest zupełnie inna. Wentylacja jest podstawą zdrowego trybu życia, a także zapewnia bezpieczeństwo przebywania w pomieszczeniach zamkniętych. Odpowiednio zaprojektowany system i montaż kanałów wentylacyjnych gwarantują dopływ świeżego powietrza przy równomiernym odpływie tego zanieczyszczonego i wilgotnego. Wentylacja ma również niebagatelne znaczenie dla oczyszczania powietrza z kurzu, drobnoustrojów i innych zanieczyszczeń. Jest to szczególnie istotne w zakładach produkcyjnych, w których unoszące się cząsteczki mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie przebywających w nich osób.

Montaż wentylacji we Wrocławiu

Właściwy montaż wentylacji zapewnia komfort ludzi, roślin i zwierząt. Wpływa także na pracę urządzeń elektrycznych, regulując wilgotność odpowiednią dla układów elektronicznych i osób, przebywających we wnętrzu. Ponadto system zapobiega powstawaniu grzybów i pleśni w miejscach zawilgoconych i poprawia samopoczucie mieszkańców. Zapewnia je wymiana 30 m³ świeżego powietrza na godzinę. Dlatego przy ograniczonej wentylacji albo jej braku (szczelne okna i drzwi) najczęstszymi objawami są np. poranne zawroty i bóle głowy, alergie, podrażnione błony śluzowe i inne dolegliwości. Jedynym lekarstwem na nie jest dobre przewietrzanie wnętrz.

Wentylujemy pomieszczenia mieszkalne, biura, hale, garaże i inne wnętrza, w których jest konieczna wymiana zanieczyszczonego powietrza na świeże i jego oczyszczania przy użyciu urządzeń wentylacyjnych. W obiektach, w których tradycyjna wentylacja się nie sprawdza, możemy zainstalować rekuperatory.

Dostępne rodzaje wentylacji:

W praktyce stosuje się różne typy wentylacji.

  • Wentylacja naturalna

Najzwyklejszy przeciąg między jednym a drugim otworem w pomieszczeniu (np. oknem a drzwiami, oknem a oknem).

  • Wentylacja grawitacyjna (podstawowa)

Tradycyjny i cały czas najpopularniejszy rodzaj wentylacji domów. Zużyte powietrze jest usuwane poza budynek przez kanały wywiewne w wyniku naturalnego ciągu powietrza. Jest on wynikiem różnicy ciężaru powietrza ogrzanego w domu i chłodnego na zewnątrz. Wobec tego wentylacja grawitacyjna działa najskuteczniej zimą, gdy wnętrze domu jest ogrzewane. Problemem pojawia się latem, gdy różnice temperatur w zasadzie nie występują. Dodatkowo w domach z bardzo szczelną stolarką bez nawiewów najzwyczajniej brakuje dopływu odpowiedniej ilości powietrza. Dlatego wentylacja grawitacyjna bywa wspomagana dodatkowymi urządzeniami mechanicznymi i bardziej zaawansowanymi systemami odbioru ciepła, by zapewnić najbardziej efektywne przewietrzanie obiektów.

  • Wentylacja mechaniczna

Polega na wymuszeniu ciągu powietrza przez specjalne urządzenia, dzięki czemu można regulować ilość przepływanego powietrza i ilości świeżego powietrza doprowadzanego do pomieszczeń. Aby ograniczyć straty ciepła stosuje się rekuperatory powietrza. Ciepłe powietrze usuwane z budynku „mija” się w kanałach z czystym zimnym powietrzem i je ogrzewa. Montaż rekuperatora umożliwia odzysk ciepła, a co za tym idzie zmniejszenie kosztów za ogrzewanie. Rekuperacja jest popularną metodą, aby sprawić, by użytkowanie budynku było oszczędniejsze. Trzeba jednak pamiętać, że kanały wentylacyjne i klimatyzacyjne wraz z centralami i filtrami wymagają okresowych przeglądów i czyszczenia w innym przypadku zamiast korzystać ze świeżego powietrza będziemy mieli siedlisko bakterii i grzybów systematycznie nawiewanych do pomieszczeń.

  • Wentylacja hybrydowa (mechaniczna + grawitacyjna)

Połączenie wentylacji mechanicznej i grawitacyjnej w okresie letnim, kiedy model grawitacyjny ma małą sprawność, wspomaga się działaniem specjalnych urządzeń (wentylacja mechaniczna).

Objawy złej wentylacji domów:

  • ciąg wsteczny powietrza przez kratki wentylacyjne,
  • grzyby i pleśń na ścianach,
  • skraplająca się woda na szybach oraz innych powierzchniach,
  • złe samopoczucie mieszkańców.

Jak instalujemy wentylację we Wrocławiu?

Prawidłowo przeprowadzoną instalację wentylacji, czyli moc urządzeń, umiejscowienia centrali, długości i rodzaju przewodów dobiera się indywidualnie do każdego pomieszczenia, w zależności od możliwości montażowych i finansowych. Zawsze opieramy się na projekcie, który pozwala uniknąć przykrych niespodzianek w trakcie montażu i późniejszej eksploatacji. Dobrze zaprojektowana i wykonana instalacja posłuży długie lata, a jej koszt zwróci się przez bezproblemowe użytkowanie.

Nie oszczędzajmy na jakości urządzeń – to złota zasada, którą warto mieć na uwadze. Pamiętajmy, że jeżeli kupimy niskiej jakości produkt, który wymaga częstych napraw lub wymiany, narazimy się na olbrzymie wydatki, niewspółmierne do kosztu zakupu.

Zdarza się, że tania centrala będzie kosztować nas o wiele więcej ze względu na konieczność np. zakupu drogich filtrów. Dlatego warto zwrócić uwagę na ceny filtrów oraz inne koszty eksploatacyjne (zużycie prądu, dostępność ewentualnych części zamiennych, serwisu itp.).

Przy instalacji wentylacji pamiętajmy, żeby zawsze był dostęp do najważniejszych części urządzenia. Z doświadczenia wiemy, że tak nie jest. Szczególnie w dużych galeriach często nie ma fizycznej możliwości wymiany filtra, nie mówiąc już o wymianie centrali czy jej elementów. Tanie, nie markowe urządzenia są głośne, nie mają dobrej izolacji termicznej i akustycznej ani atestów TUV. Jeśli szukasz firmy, która zajmuje się wentylacją różnego rodzaju, w tym także rekuperacją we Wrocławiu, skontaktuj się z nami.

Wentylacje Wrocław – Serwis wentylacyjny

Serwis wentylacyjny i jeszcze raz serwis! Jeżeli producent urządzenia zaleca go dwa razy do roku, to trzeba tego przestrzegać. Serwis to nie tylko wymiana filtra, ale szereg innych czynności, takich jak wymiana filtrów centrali wentylacyjnej. Te ostatnie często są bagatelizowane i z czasem powodują liczne awarie urządzeń. Pamiętajmy, że producent przy pierwszej okazji zapyta, jak często urządzenie było serwisowane i przez kogo. Pozorna oszczędność kończy się w tym przypadku odmową gwarancji z winy użytkownika.

Nasza firma Klima 24h oferuje kompleksowe usługi sprzedaży, projektu instalacji, montażu, a także serwisowania różnego typu wentylacji na terenie Wrocławia. Wśród oferowanych przez nas usług znajdą Państwo montaż wentylacji, rekuperacji, klimatyzacji, a także wiele innych. Zawsze wybieramy urządzenia najwyższej jakości, ponieważ w przeciwnym razie sprzęt bardzo szybko się psuje, ulega awariom i wymaga częstego serwisowania, ponieważ nie zawsze działa tak, jak należy.

Oferujemy także profesjonalną instalację wentylacji we Wrocławiu, którą wykonuje zespół doświadczonych profesjonalistów. Odpowiadamy zarówno za urządzenia takie jak wentylatory, rekuperatory czy klimatyzatory, jak i za właściwe działanie instalacji, o ile sprzęt jest serwisowany zgodnie z zaleceniami – jest to bowiem podstawa właściwego działania urządzeń.

Wentylacja we Wrocławiu to jedna z naszych głównych usług. Dbamy o to, by zapewnić Państwu profesjonalną pomoc w wyborze optymalnego systemu wentylacji, klimatyzacji oraz ogrzewania budynku, tak aby jak najlepiej dostosować daną usługę do typu i przeznaczenia konkretnego budynku. Innej wentylacji czy klimatyzacji będą Państwo potrzebować w mieszkaniu, a innej w dużej hali produkcyjnej czy w biurze. Nie ulega jednak wątpliwości, że odpowiednio dostosowana do danego pomieszczenia wentylacja wpływa korzystnie zarówno na samopoczucie, zdrowie, jak i efektywność przebywających w nim osób. Dlatego właśnie warto zainwestować w urządzenia wysokiej jakości oraz w profesjonalny montaż i serwis – wszystkie te usługi możemy Państwu zaoferować na terenie Wrocławia i okolic.

KONTAKT