Montaż klimatyzacji Wrocław

W trakcie montażu urządzeń klimatyzacyjnych, zarówno na etapie prac budowlanych, jak i tych związanych z instalacją chłodniczą, wykorzystujemy wysokiej klasy narzędzia. Gwarancją sukcesu jest staranne i dokładne wykonanie montażu klimatyzacji. Wrocław jest coraz gęściej zabudowanym miastem. Przybywa wiele budynków, które wymagają takich urządzeń, a ich poprawny montaż zdecydowanie obniża prawdopodobieństwo wystąpienia usterek w późniejszym czasie. Co więcej, regularny serwis minimalizuje szanse usterki niemal do zera. Przed podjęciem prac, nasi pracownicy są w stanie zaproponować Państwu najbardziej dogodną lokalizację jednostek wewnętrznych, a także miejsce, gdzie powinna znaleźć się jednostka zewnętrzna klimatyzatora. Co więcej, w naszej ofercie znajduję się wiele modeli, które wizualnie będą pasować w stylowych salonach, czy w nowocześnie zaprojektowanych sypialniach. Dzięki współpracy z najlepszymi markami na rynku (Rotenso, Mitsubishi i Daikin), jesteśmy w stanie zagwarantować Państwu wysokiej jakości urządzenie (dajemy możliwość zakupu klimatyzatora na raty) oraz profesjonalny montaż klimatyzacji, a także jego późniejszy serwis. W trakcie prac montażowych przeprowadzamy niezbędne testy szczelności układu chłodniczego, a także odpływu skroplin w układzie. Po zakończeniu tych procedur klimatyzacja może zostać uruchomiona i służyć długie lata.

Klimatyzacja z montażem we Wrocławiu

Zestaw klimatyzacji składa się z dwóch elementów: wewnętrznego oraz zewnętrznego. Do jednostki wewnętrznej dołącza się specjalne rury chłodnicze, które są zakończone szybkozłączką (klamrą) przeznaczoną do wpięcia do jednostki zewnętrznej. Przygotowując montaż klimatyzacji instalujemy urządzenie w taki sposób, aby odległości pomiędzy zewnętrzną i wewnętrzną jednostką były jak najmniejsze. Dzięki temu będzie możliwe uzyskanie większej szybkości w działaniu układu, a także osiągnięcie znacznych oszczędności w eksploatacji urządzenia. Nasza firma oferuje możliwość zakupu klimatyzacji z montażem we Wrocławiu. Instalacja klimatyzatorów jest na pierwszy rzut oka bardzo łatwa, ale wymaga profesjonalnego montażu, którym zajmują się nasi pracownicy. Montaż klimatyzacji odbywa się najczęściej w czterech krokach:

 1. wybór odpowiedniego miejsca dla jednostki wewnętrznej,
 2. mocowanie panelu klimatyzacji,
 3. wykonanie otworu w ścianie,
 4. zawieszenie jednostki wewnętrznej na panelu.

Sam proces wydaje się być bardzo prostym, jednak montaż przez doświadczonych fachowców pozwoli na bezbłędne działanie urządzeń klimatyzacyjnych w każdym pomieszczeniu.

51910889 230784467866783 2643389780406042624 n - Montaż klimatyzacji Wrocław

Klimatyzacja we Wrocławiu – montaż i serwis

Montaż klimatyzacji to zadanie, które powinno być wykonywane jedynie przez fachowców. Nasza firma Klima24h oferuje profesjonalne usługi związane z klimatyzacją we Wrocławiu. Montaż i serwis to tylko kilka z nich. Ponadto oferujemy produkty wysokiej klasy, które są produkowane przez czołowe firmy z tej branży. Klima24h w swojej ofercie posiada klimatyzatory tak uznanych marek, jak Daikin, Mitsubishi i Rotenso. Każdy z klimatyzatorów tej firmy może zostać zamontowany w różnego rodzaju budynkach: w domach, mieszkaniach, halach magazynowych, biurach czy też w budynkach instytucji publicznej. Świadczymy usługi montażu oraz serwisu klimatyzacji we wszystkich tych miejscach na terenie Wrocławia. Odpowiednio wykonany i profesjonalny montaż klimatyzacji to gwarancja poprawnie działającej instalacji, a co za tym idzie, utrzymanie odpowiednich warunków w pomieszczeniu, na które składają się między innymi temperatura i wilgotność. Fachowy montaż sprawia, że klimatyzator może działać zgodnie ze swoim przeznaczeniem, zapewniając Państwu oczyszczone i świeże powietrze, ale także chłodne lub ciepłe powietrze, co korzystnie wpływa na samopoczucie osób przebywających w danym pomieszczeniu. Coraz częściej decydujemy się na montaż więcej, niż jednej jednostki wewnętrznej w mieszkaniu. Ma na to wpływ, podniesienie jakości życia, i to że coraz częściej zwracamy uwagę na to w jakich warunkach możemy przebywać oraz odpoczywać.

Montaż klimatyzacji – Wrocław i okolice

Na rynku, coraz częściej można już znaleźć klimatyzatory typu multisplit. Nadal w naszej ofercie znajdą Państwo modele typu split, natomiast rozwiązanie multisplit ma na pewno dużo plusów i jest zdecydowanie łatwiejsze w montażu niż, chociażby, instalacja systemu centralnej klimatyzacji kanałowej. Najważniejsze jest jednak to, aby przy instalacji klimatyzatorów nie zapominać o odpowiedniej wentylacji całego mieszkania. Pamiętajmy o tym, że wieloma aspektami różni się klimatyzacja od wentylacji. Prawidłowe działanie jednego, jak i drugiego systemu z pewnością zapewni poprawną cyrkulację powietrza oraz odpowiednią wilgotność i temperaturę powietrza. Te systemy nie powinny być stosowane naprzemienne, a nasi pracownicy zadbają o precyzyjny montaż wentylacji, jak również montaż klimatyzacji we Wrocławiu i okolicach miasta.

Szybki montaż klimatyzacji we Wrocławiu

Proces zainstalowania klimatyzatorów w budynku to proces bardzo skomplikowany. Jednakże, osoby z dużym doświadczeniem są w stanie świadczyć usługi szybkiego montażu klimatyzacji. We Wrocławiu, nasi pracownicy są właśnie takimi ludźmi. Poza ogromną wiedzą, posiadają również wieloletnie doświadczenie. Sam proces zainstalowania klimatyzacji wymaga holistycznego podejścia i czynności montażowych krok po kroku:

 • montaż instalacji elektrycznej – zasilanie urządzenia (przyłącze elektryczne),
 • montaż instalacji elektrycznej – sterowanie (połączenie jednostki wewnętrznej i zewnętrznej),
 • umieszczenie czynnika chłodzącego (ciecz i gaz),
 • montaż grawitacyjnego odprowadzania skroplin z jednostki wewnętrznej,
 • zamocowanie jednostki zewnętrznej na wspornikach,
 • łączenie przewodów elektrycznych i przewodów chłodniczych,
 • sprawdzanie szczelności układu klimatyzacji,
 • uzupełnienie agregatu czynnikiem chłodniczym,
 • podłączenie przewodu elektrycznego pod napięcie,
 • uruchomienie klimatyzatora.

Poprawnie zainstalowany klimatyzator to nie tylko chłodzenie budynków w letnie miesiące, ale także doskonała możliwość podnoszenia temperatury w pomieszczeniach w czasie chłodniejszych miesięcy. Co więcej, klimatyzator potrafi osuszać oraz filtrować powietrze w pomieszczeniach.

Montaż klimatyzacji Wrocław – cena

Od wielu czynników zależy jak szybko i jak duże nakłady pracy będą potrzebne do montażu klimatyzacji we Wrocławiu. Cena jest zależna właśnie od takich czynników, jak: wybrane dla instalacji pomieszczenie lub budynek, kubatura pomieszczenia, liczba okien, stopień nasłonecznienia, konieczność użycia specjalistycznego sprzętu potrzebnego do zainstalowania klimatyzatora w trudno dostępnym miejscu, odległość między częściami urządzenia, czy odprowadzanie skropliny. Te wszystkie aspekty składają się na wycenę montażu klimatyzacji. Klimatyzacja Wrocław oferuje możliwość profesjonalnego przygotowania planu zainstalowania wszystkich niezbędnych urządzeń do poprawnego działania klimatyzacji. Gwarantujemy profesjonalizm i szybką realizację usługi na terenie Wrocławia i okolic. W naszym standardzie gwarantujemy również serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Nasza firma posiada wszystkie potrzebne certyfikaty do świadczenia takich usług.

Klimatyzacja z montażem Wrocław

Wybór odpowiedniego klimatyzatora do pomieszczenia i jego montaż wymaga odpowiedniej wiedzy technicznej. Dobór klimatyzatora powinien być taki, aby zapewniał idealną temperaturę w pomieszczeniu, z drugiej strony jego użytkowanie musi być w pełni bezpieczne i energooszczędne. Klima 24h to profesjonaliści z dużym doświadczeniem w zakresie instalacji klimatyzacyjnych. Posiadamy duży wybór klimatyzatorów na każdą kieszeń i sprostamy wszystkim wymaganiom. Zgodnie z Twoimi potrzebami zarekomendujemy Ci odpowiednie modele klimatyzatorów, a także wykonamy kompleksowy montaż.

Montaż klimatyzacji typu split Wrocław

Skorzystaj z naszych ofert na klimatyzatory split w Klima24h. Klimatyzator ścienny typu split składa się z jednostki wewnętrznej i jednostki zewnętrznej (tj. agregatu chłodniczego) zainstalowanych na zewnątrz budynku. W naszej ofercie znajdziecie Państwo klimatyzatory typu split odpowiednie do przestrzeni o zróżnicowanej powierzchni – małych i dużych otwartych przestrzeni. Zalecamy wybór odpowiedniej jednostki w oparciu o wielkość obszaru. Wszystko wykonujemy kompleksowo, począwszy od doboru najlepszego modelu, aż po montaż jednostek zewnętrznych i wewnętrznych. Następnie wykonujemy konfigurację grawitacyjną, aby spuścić kondensat z parownika i przetestować go po uruchomieniu klimatyzatora. Wszystko robimy bardzo sprawnie i terminowo. Każdorazowo ustalamy z klientem przebieg prac i z wyprzedzeniem informujemy o ewentualnych niedogodnościach.

Instalacja klimatyzacji — jednostka wewnętrzna

Montaż klimatyzatora rozpoczyna się od rozpakowania urządzenia. Klimatyzator typu split składa się z jednostki zewnętrznej (skraplacz) i jednostki wewnętrznej (parownika), które są połączone ze sobą za pomocą kabli i kabli freonowych z czynnikiem chłodniczym. Ostrożnie usunęliśmy obie jednostki i sprawdziliśmy je pod kątem uszkodzeń. Jeśli posiadamy wszystkie niezbędne narzędzia i części, możemy przystąpić do kolejnego etapu montażu klimatyzatora. Oczywiście powinna być miarka, poziomica i ołówek, a my możemy określić, gdzie zostanie zainstalowana jednostka wewnętrzna. W instrukcji montażu klimatyzatora znajdziesz informacje o wymaganej odległości pomiędzy jednostką a sufitem i podłogą, a także o przeszkodach po obu jej stronach oraz o maksymalnej odległości od jednostki zewnętrznej. Aby ułatwić instalację, do zestawu należy dołączyć wspornik. Przed zamontowaniem jednostki wewnętrznej musimy wybić w ścianie zewnętrznej otwór o średnicy ok. 5-6 cm, aby wyprowadzić rury i kable na zewnątrz budynku. Potrzebna jest do tego wiertarka z otwornicą. Po wykonaniu otworów przykręć wsporniki poziomo do konstrukcji ściany nośnej. Aby przyspieszyć cały proces, możemy zastosować śruby do szybkiego montażu. Nadszedł czas, aby podłączyć przewody i kable freonowe do jednostki wewnętrznej. Montaż klimatyzatora na tym etapie wymaga szczególnej uwagi, gdyż w dużej mierze decyduje o tym, czy klimatyzator pracuje bezpiecznie i prawidłowo, kolejnym krokiem jest połączenie rur i rurek kondensatu oraz owinięcie ich taśmą izolacyjną. Ułatwi to wyprowadzenie ich na zewnątrz przez nawiercone otwory. Po przeniesieniu kabli i umieszczeniu jednostki wewnętrznej na stelażu możemy przystąpić do kolejnego etapu montażu klimatyzatora. Jako specjaliści w zakresie instalacji klimatyzatorów wewnętrznych zachęcamy do skorzystania z naszych usług.

Klimatyzacja – montaż jednostki zewnętrznej

We Wrocławiu mamy często do czynienia z montażem jednostek klimatyzacji na zewnątrz budynku. Takie urządzenia montujemy na zewnątrz budynków, elewacji, dachów czy balkonów. Dokręć nóżki, które mają być umieszczone na urządzeniu i umieść je w ostatecznej pozycji montażowej, z dala od przeszkód wskazanych w instrukcji. Klimatyzator najlepiej umieścić w chłodnym miejscu na solidnej podstawie. Musimy również wziąć pod uwagę hałas generowany przez sprzęt podczas pracy. Jest to szczególnie ważne, gdy w naszych mieszkaniach instalujemy klimatyzatory. Starajmy się trzymać klimatyzator mieszkania z dala od balkonu lub okna sąsiada. Ważnym elementem, o którym nie można zapomnieć, jest podłączenie odpływu kondensatu. Zainstaluj złącze na spodzie jednostki zewnętrznej. Dzięki temu w trybie grzania odprowadzimy wodę z zewnątrz urządzenia. Następnie łączymy kabel Freon, czyli dwie rury o różnych średnicach, owinięte w płaszcz termiczny. Zaginaliśmy je, a następnie skracaliśmy według potrzeb, dostosowując długość kabli do odległości między jednostkami. Gratujemy rurę, dopasowujemy nakrętkę i rozszerzamy. Prawidłowa instalacja klimatyzatora wymaga odpowietrzenia i usunięcia wilgoci z układu freonowego oraz sprawdzenia układu pod kątem szczelności. Robimy to za pomocą wakuometru i pompy próżniowej. Warto także w przypadku montażu klimatyzacji zewnętrznej skontaktować się z naszym zespołem montażowym.

20200505 103722 - Montaż klimatyzacji Wrocław

Przykładowe realizacje montażu klimatyzacji we Wrocławiu

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi realizacjami montażu klimatyzacji we Wrocławiu. Niezależnie od tego, czy chcesz zainstalować klimatyzator w prywatnym domu, czy w miejscu publicznym, zachęcamy do skorzystania z naszych usług. Mamy doświadczenie w montażu klimatyzatorów w różnych obiektach. Jesteśmy pewni, że zrealizujemy Twoje zamówienie bezbłędnie.

Czy instalacja klimatyzacji musi być wykonana przez specjalnie wykwalifikowany personel?

Unia Europejska podejmuje działania mające na celu ograniczenie emisji substancji, które pomagają niszczyć warstwę ozonową i wywołują efekt cieplarniany. Wdrażanie przepisów europejskich do prawa polskiego reguluje ustawa z dnia 15 maja 2015 r. o substancjach zubożających warstwę ozonową oraz niektórych fluorowanych gazach cieplarnianych, z późniejszymi zmianami wprowadzonymi ustawą z dnia 12 lipca 2017 r.

Ze względu na te przepisy najlepiej powierzyć montaż klimatyzatora przeszkolonemu specjaliście. Pamiętaj, że tylko profesjonaliści certyfikowani w naprawie i konserwacji urządzeń chłodniczych i urządzeń zawierających substancje kontrolowane mogą napełniać klimatyzatory czynnikiem chłodniczym i testować szczelność układu.

Montaż klimatyzacji to nie wszystko – warto pamiętać także o profesjonalnym serwisie!

Montaż klimatyzacji to początek naszej przygody z tego typu systemami. Zaniedbanie regularnego serwisowania klimatyzacji prędzej czy później spowoduje pogorszenie jakości chłodzenia i ostatecznie awarię. Dlatego konieczne jest przeprowadzenie raz lub dwa razy w roku przeglądu, który powinien obejmować: fumigację i czyszczenie skraplacza i parownika oraz sprawdzenie ciśnienia w układzie chłodzenia. Powinna o to zadbać profesjonalna firma. W tym przypadku polecamy skorzystanie z naszych usług – zarówno serwisu jak i montażu klimatyzacji!

Dlaczego warto zainwestować w montaż klimatyzacji we Wrocławiu?

Wrocław to miasto w województwie dolnośląskim oraz siedziba władz całego województwa i powiatu wrocławskiego. Wrocław to jedno z najdynamiczniej rozwijających się miast w Polsce. Według wielu rankingów, Wrocław jest jednym ze 100 najbardziej przyjaznych miast na świecie. Szybki rozwój gospodarczy, w tym rozwój rozwiązań smart city, duża ilość atrakcji turystycznych oraz bogata kultura miejska sprawiają, że Wrocław przyciąga coraz więcej mieszkańców. Co roku Wrocław odwiedza również wielu zagranicznych turystów, którzy doceniają piękną architekturę miasta i liczne atrakcje. Typowym zjawiskiem atmosferycznym we Wrocławiu jest efekt „miejskiej wyspy ciepła”, czyli rosnących temperatur. Efekt ten jest szczególnie widoczny w letnie noce. Efekt ten podnosi temperaturę o kolejne 5°C. Oznacza to, że w upalne dni we Wrocławiu możesz czuć się bardziej zmęczony i niekomfortowy. Dlatego zwracaj uwagę na odpowiednią temperaturę w swoim domu i miejscu pracy. Dzięki pracy klimatyzatora możesz cieszyć się świeżym powietrzem nawet podczas upałów.

KONTAKT