Jak zamontować klimatyzację na balkonie

Jak zamontować klimatyzację na balkonie?

Odczuwamy skutki globalnego ocieplenia na całym świecie. W Polsce również w lato możemy spodziewać się ogromnych upałów, które często mogą okazać się nie do zniesienia. Szczególnie skutki upałów odczuwają mieszkańcy dużych miast ze względu na gęstą zabudowę mieszkalną. W takie dni warto być przygotowanym na każdą okazję, dlatego świetną alternatywą jest montaż klimatyzacji na balkonie. Jest świetnie rozwiązanie dla mieszkańców bloków. 

Klimatyzacja w mieszkaniu w bloku – czy warto?

Ogromne upały w Polsce często stają się uciążliwe, a odczuwalna temperatura jest często jeszcze wyższa, niż temperatura powietrza. W gorące dni szczególnie ciężko mają mieszkańcy bloków, którzy odczuwają skutki ciepła znacznie mocniej, niż mieszkańcy domów jednorodzinnych. Montaż klimatyzacji na balkonie to idealne rozwiązanie dla osób, które zmagają się wysokimi temperaturami w swoim mieszkaniu. Jej dodatkowym atutem jest, to że w chłodniejsze dni klimatyzacja również może ogrzać pokój, w którym się znajduję. Klimatyzacja w bloku to nie tylko kontrola temperatury w pomieszczeniu, ale również znacznie świeższe powietrze. Dzięki zamontowaniu klimatyzatora na balkonie możemy cieszyć się oddychaniem oczyszczonym powietrzem. W urządzeniu montowane są filtry, które oczyszczają powietrze z kurzu, pyłów, drobnoustrojów oraz alergenów. W przypadku mieszkania w miastach, w których zanieczyszczenie powietrza jest powyżej dopuszczalnej normy otwarcie okna często jest niemożliwe. 

Jaką klimatyzację na balkon wybrać?

Podczas wyboru klimatyzacji na balkon trzeba wziąć pod uwagę kilka aspektów. Najważniejsze z nich to: wielkość pomieszczeń lub mieszkania, w którym ma działać klimatyzator, kształt tych pokoi oraz powierzchnia przeszklenia. W takim wypadku będzie znacznie łatwiej wybrać odpowiednie urządzenie, którego parametry techniczne pozwolą spełnić potrzeby mieszkańców. Dla przykładu przyjmuje się, że klimatyzacja o mocy 1kW może ochłodzić pomieszczenie o powierzchni 10m2.

Klimatyzatory dzielimy na różne rodzaje, w zależności od potrzeb użytkowników. Najbardziej popularną opcją są klimatyzatory split. Są to urządzenia stacjonarne, które składają się z dwóch jednostek – wewnętrznej i zewnętrznej. Jednostkę wewnętrzna umieszcza się pod sufitem, a jednostkę zewnętrzną poza mieszkaniem. Możemy umieścić ją na balkonie lub elewacji budynku. Takie urządzenie z pewnością poradzi sobie z nawet największymi upałami. Komfort użytkowania jest naprawdę wysoki, ponieważ samemu możemy dostosować temperaturę, którą chcemy, aby klimatyzator utrzymał w pomieszczeniu. Kolejną opcją są klimatyzatory przenośne. Ich wydajność jest znacznie niższa, niż klimatyzatorów typu split. Ich plusem jest jednak mobilność i mniejsza cena. Może charakteryzować je głośna praca, co może być uciążliwe dla osób przebywających w pobliżu. Trzecim rodzajem klimatyzatorów jest klimatyzator multisplit. Takie rozwiązanie pozwala na chłodzenie kilku pomieszczeń jednocześnie. Składają się z minimum dwóch jednostek wewnętrznych i jednej jednostki zewnętrznej

Rate this post
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz