Gdzie zamontować jednostkę zewnętrzną klimatyzatora

Gdzie zamontować jednostkę zewnętrzną klimatyzatora?

Liczba systemów klimatyzacyjnych w polskich domach zwiększa się corocznie. Montaż klimatyzacji pozwala na chłodzenie pomieszczeń w gorące dni, a także na dostosowanie odpowiedniej wilgotności powietrza w pomieszczeniu. Nie każdy jednak jest świadomy, że klimatyzacja składa się z dwóch jednostek. Jedna to ta, która znajduje się wewnątrz mieszkania i jest widoczna dla każdego. Druga jednostka znajduje się poza wnętrzem pomieszczenia. O ile z lokalizacją wewnętrznej jednostki klimatyzatora nie ma problemu, to miejsce, gdzie zamontować jednostkę zewnętrzną klimatyzatora może być problematyczne. Ustawienie takiego urządzenia może wymagać zdobycia potrzebnej zgody, ale co najważniejsze trzeba je ustawić w odpowiednim miejscu, które będzie zapewniało odpowiednie warunki pracy klimatyzatora.

Jak i gdzie zamontować klimatyzację zewnętrzną – Wrocław

Istnieją 3 najpopularniejsze miejsca, gdzie specjalista ustawi zewnętrzną jednostkę klimatyzacji. Są to najczęściej elewacje budynków, dachy budynków, a także balkony, ale jak i gdzie zamontować klimatyzację zewnętrzną? Wrocław, czy Poznań, to siedziby wielu firm zajmujących się kompleksową obsługą sprzedaży, montażu i serwisu klimatyzacji. Doświadczenie pracownicy wiedzą, że wokół zewnętrznej jednostki klimatyzacji musi być odpowiednia przestrzeń. Urządzenie to będzie odprowadzać ciepło, więc wokół nie powinno być zbyt wielu przedmiotów, które mogą blokować przepływ powietrza. Nie powinno się ich zabudowywać ani zastawiać elementami, które będą blokowały możliwość poprawnej pracy. Ważne jest też to, aby nie był on ustawiony od strony południowej lub zachodniej, ponieważ będzie się bardzo szybko nagrzewał. Montaż klimatyzacji na balkonie powinien być również przemyślany, aby mógł on służyć również do innych celów dla mieszkańców.

Klimatyzator zewnętrzny – balkon czy ściana budynku?

Obecne prawa nie zawsze pozwalają na bezinteresowne i bezproblemowe instalowanie urządzeń klimatyzacyjnych w pomieszczeniach. Ze względu na to, że klimatyzacja składa się z jednostki wewnętrznej i zewnętrznej, ta druga musi znajdować się poza pomieszczeniem. Dlatego tak ważne jest, aby przed wykonaniem instalacji wskazać, czy lokalizacja to balkon, czy ściana budynku. Klimatyzator zewnętrzny możemy zainstalować na lub w części wspólnej budynku jakim jest blok mieszkalny czy kamienica. Jeśli, klimatyzator zewnętrzny ma zostać przymocowany do elewacji budynku lub postawiony na dachu, wymagana będzie zgoda od wspólnoty mieszkaniowej. Jeśli, klimatyzator ma stanąć na prywatnym balkonie, wtedy zgoda nie jest wymagana i montaż można przeprowadzić bez otrzymania zgody od wspólnoty mieszkaniowej.

Odległość jednostki wewnętrznej od zewnętrznej klimatyzatora

Znalezienie idealnego miejsce do instalacji zewnętrznej jednostki klimatyzatora wydaje się być zadaniem trudnym. Muszą zostać zachowane wszelkie normy, lokalizacja nie powinna wpływać negatywnie na pracę klimatyzacji, a także chcemy, aby klimatyzator nie rzucał się w oczy i psuł estetyki budynku. Zdecydowanie łatwiejszym wyborem będzie wybór miejsca w mieszkaniu. Jednakże, są pewne aspekty, na które musimy zwrócić uwagę. Jednym z nich jest odległość jednostki wewnętrznej od zewnętrznej klimatyzatora. Informacja ta jest zawsze określona przez producentów poszczególnych firm, ale najczęściej wynosi ona około 10 metrów w pionie lub około 20-40 metrów w poziomie.

Wrocław – montaż jednostki zewnętrznej klimatyzatora

Zdecydowanie ważne jest to, aby nad poprawną instalacją całego systemu czuwali wyspecjalizowani fachowcy. Możemy takowych znaleźć w każdym mieście polskim jak Kraków, Poznań czy Wrocław. Montaż jednostki zewnętrznej klimatyzatora może być dostępny od ręki lub po zdobyciu odpowiedniej zgody. Zewnętrzna jednostka powinna zostać zamontowana w miejscu, które nie będzie zapewniało odpowiednią pracę urządzenia. Specjaliści bez problemu potrafią wskazać takie miejsce, w którym będzie występował swobodny przepływ powietrza. Także, zwróci uwagę na to, aby miejsce nie zostało zasypane całkowicie przez śnieg lub nie było wystawione na długie godziny nasłoneczniania.

Rate this post
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz